Nejprodávanější knihy za loňský rok

Padesát odstínů šedi - Fifty Shades of Grey z nakladatelství XYZ se podle očekávání stalo bestsellerem v čele souhrnného žebříčku nejprodávanějších knih roku 2012, který zveřejnil Svaz českých knihkupců a nakladatelů. V žebříčku nejprodávanějších dětských knih se umístilo všech šest dílů Deníku malého poseroutky z nakladatelství CooBoo a klasika z Albatrosu - Malý princ a Děti z Bullerbynu.

Padesát odstínů (Fifty Shades of Grey) - světový bestseller z žánru knihy pro ženy

Fifty Shades of Grey - Padesát odstínů šedi britské autorky E L James vyšlo v nakladatelství XYZ první říjnový den a od té doby první příčku v týdenním žebříčku nejprodávanějších knih neopustilo. Román o temných touhách v každém z nás se na konci ledna dočká českého vydání druhého dílu. Kromě anglosaského hitu se v žebříčku umístila i netradiční kuchařka Haliny Pawlowské a Lubomíra Teprta Až se mě dcera zeptá, kterou vydalo nakladatelství Motto.

Nejprodávanější dětské knihy

Mezi nejprodávanějších dětské knihy zcela ovládl Deník malého poseroutky Jeffa Kinneyho, protože se v něm umístilo všech šest dílů, z toho čtyři z nich v první desítce. Na skvělém sedmém místě je klasické dílo Antoine de Saint-Exupéryho Malý princ a v žebříčku se umístily i Děti z Bullerbynu Astrid Lindgrenové.

Vloženo: 07.01.2013 11:29